Sociální demokraté, kteří mají většinu v Senátu, povolali na pomoc vládní úředníky. Chtějí od nich poradit, zda mají dnes schválit návrhy, jež předložila sama ČSSD. Týkají se zdanění investičních fondů.

Rusnokova vláda v rámci daňového balíčku poslala do Senátu i nulovou sazbu daně z příjmů právnických osob pro investiční fondy, které splní vybraná kritéria. Následné zdanění podílů na zisku vyplácených těmito fondy by mělo být na úrovni 19 procent pro právnické osoby a 15 procent pro fyzické osoby. Původní zamítnutý návrh z dílny Miroslava Kalouska zdaňoval zisky fondů pěti procenty a vyplácené podíly byly osvobozeny od daně zcela.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se