Když nemocnice utratí za léčbu víc, než jí pojišťovna dovolila, v zájmu zdraví pacienta, měla by jí zvýšené náklady pojišťovna uhradit.
Pokud ale nemocnice spotřebují víc peněz kvůli předraženým lékům, musí si náklady doplatit ze svého. O takové úpravě systému, podle kterého proplácejí pojišťovny v Česku lékařům a špitálům letos odvedenou práci, včera rozhodl Ústavní soud.
Soudci tak vyhověli stížnosti skupiny 39 senátorů, kteří se na Ústavní soud obrátili se žádostí o zrušení letošní úhradové vyhlášky. Tedy pravidla stanovujícího, jak mají zdravotní pojišťovny v tomto roce rozdělit 220 miliard mezi lékaře a nemocnice.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



