Když nemocnice utratí za léčbu víc, než jí pojišťovna dovolila, v zájmu zdraví pacienta, měla by jí zvýšené náklady pojišťovna uhradit.

Pokud ale nemocnice spotřebují víc peněz kvůli předraženým lékům, musí si náklady doplatit ze svého. O takové úpravě systému, podle kterého proplácejí pojišťovny v Česku lékařům a špitálům letos odvedenou práci, včera rozhodl Ústavní soud.

Soudci tak vyhověli stížnosti skupiny 39 senátorů, kteří se na Ústavní soud obrátili se žádostí o zrušení letošní úhradové vyhlášky. Tedy pravidla stanovujícího, jak mají zdravotní pojišťovny v tomto roce rozdělit 220 miliard mezi lékaře a nemocnice.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se