Z centrály EU přišel nápad na zpoplatnění igelitek, a to proto, aby se s nimi efektivněji nakládalo. Potud nic proti, za tím stojí železná logika. Měli bychom si však uvědomit jednu věc: jsou-li obchodníci ochotni poskytovat tašky zdarma, znamená to, že ve srovnání s tím, co prodávají, jsou náklady na igelitku zanedbatelné. V naprosté většině případů jde o xkrát recyklovaný materiál s fakticky nulovými náklady na výrobu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



