Z centrály EU přišel nápad na zpoplatnění igelitek, a to proto, aby se s nimi efektivněji nakládalo. Potud nic proti, za tím stojí železná logika. Měli bychom si však uvědomit jednu věc: jsou-li obchodníci ochotni poskytovat tašky zdarma, znamená to, že ve srovnání s tím, co prodávají, jsou náklady na igelitku zanedbatelné. V naprosté většině případů jde o xkrát recyklovaný materiál s fakticky nulovými náklady na výrobu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se