Dva týdny od sešlápnutí devizového pedálu monetární politiky - a jeho aktuální přiživení v tomto týdnu - neumožňují sice dostatečný odstup potřebný ke sčítání zisků a ztrát, ale jisté zobecnění možné určitě je. A nakonec i hodnocení, minimálně argumentačního rámce činitelů ČNB.

Možná doposud nikdy nebyli pánové ze současného vedení centrální banky tak často a v takových časech prakticky všude. O tom, co trojka Singer/Hampl/Tomšík řekla, neřekla či naznačila, bylo napsáno už asi všechno, povětšinou dost kriticky. Trochu v té domácí vřavě zapadla slova designované nové šéfky amerického Fedu Janet Yellenové, která vysvětlovala, co se chystá v čele Fedu provádět poté, co se tam dostane.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se