Třiatřicet let po vytvoření Světové skupiny by mohl projít Davis Cup další radikální proměnou. Mezinárodní tenisová federace (ITF) totiž plánuje, že na rok 2015 připraví hned několik novinek. Tou nejvýznamnější by mělo být zkrácení dvouher v zápasech 1. kola a čtvrtfinále na dva vítězné sety.

A jaký je k tomu důvod? Špičkovým tenistům se totiž nelíbí, že je víkendový program příliš náročný a hráči si nestihnou odpočinout před turnajem ATP v následujícím týdnu. A proto ze současné elitní desítky žebříčku dvouhry pravidelně reprezentuje svou zem už jen Tomáš Berdych a Švýcar Stanislas Wawrinka.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se