Deflační strašidlo neobchází jen Českou republikou, ale i státy Evropské unie, bez ohledu, zda platí eurem, či neeurem. Příznačná byla nedávná zpráva ČTK, že aktuální maďarská inflace je na nejnižší úrovni od února 1974!

Mrkněme se na statistiky Eurostatu: poslední čísla za říjen tvrdí, že čtyři státy již meziroční pokles spotřebitelských cen zažívají (Řecko, Bulharsko, Kypr, Irsko), další tři země mají přesně nulový růst cen (Španělsko, Lotyšsko, Portugalsko) a u dalších čtyř ekonomik je růst cen do 0,5 %, tedy na hranici statistické chyby (Švédsko, Dánsko, Litva, Malta).

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se