Podle sdělení Mirka Topolánka, předsedy výkonné rady Teplárenského sdružení, teplo pro polovinu domácností v příštím roce nezdraží buď vůbec, nebo bude růst jen minimálně: "V případě tepláren využívajících hnědé uhlí dojde ve většině případů k navýšení do tří procent."

Stagnace cen se týká zásobování teplem se zdroji na zemní plyn, černé uhlí nebo biomasu. I přes mírný nárůst zůstane v příštím roce oproti většině ostatních paliv nejlevnější právě výroba tepla z domácího hnědého uhlí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se