Marek Audy
audy.speleo.cz

V Blansku se konal 15. ročník festivalu filmů, setkání a dobrodružství Rajbas. Akce je to veliká a podařená. Těžko by se asi hledal někdo z branže českých světoběžníků, kdo ji za ta léta nenavštívil. Obyčejně se obtížně hledá vrchol, ale letos bychom se asi s většinou přítomných na jednom shodli. V posledním sobotním vystoupení Marek Audy a jeho choť Světlana promítli Markův 3D film Domino - hra v podkroví Ztraceného světa. Jedná se v něm o průzkum záhadných křemencových jeskyní v nepřístupných stolových horách venezuelského jihu. Člověk se nestačí divit, co štíhlý a subtilní Audy všechno dokáže. Účastní se objevu jeskyní, v první partě se spustí do propastí a s ní v nich najde vstup do člověkem dosud netušených podzemních prostor. Změří, vyfotografuje a nafilmuje obrovské dómy, které ještě nikdy za miliony let nebyly osvětleny. Všechno se děje v neuvěřitelných podmínkách, kde všechno je překážkou: vegetace, morfologie, kamení, voda. Sestříhá z toho třírozměrný film a vytvoří knihu s 3D obrázky. Po celou projekci filmu nebylo v sále slyšet hlásku. Pak vypukl jásot. Zasloužený.

Zbývá vám ještě 20 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se