Kdo z Čechů, kteří listopad 1989 nadále nepovažují za omyl, podvod či za zradu - ale není to pomalu už menšinový názor? - by ukrajinským demonstrantům nepřál vítězství! Obušky měly v Kyjevě stejnou žeň jako před čtyřiadvaceti lety v Praze a pohled na zkrvavené tváře obětí policejní brutality se dožaduje účasti.

S ukrajinskými dělníky se v České republice běžně setkáváme a máme s nimi, až na výjimky, dobré zkušenosti. Přetrvává také kouzlo první republiky, kdy jsme s částí Ukrajiny, které Češi výrazně pomohli, tvořili jeden stát. A ty pohnuté ukrajinské dějiny... Jeden jediný příklad: hladomor na počátku třicátých let. Přivolal ho Stalin - a podle převládajících názorů úmyslně. Tehdy na Ukrajině zemřely nejméně tři miliony lidí, ale možná až sedm milionů. Či dokonce více. Ukrajina právem mluví o genocidě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se