K uspokojení potřeb nereligiózní veřejnosti na ceremoniálním oslavení nových zrození zavedla valná část radnic veselice nazývané vítání nových občánků. Takové trochu šidítko namísto iniciační svátosti křtu - nu což, mimina si na šidítka zvykají snadno a rychle. Na Nový rok k nám všem vtrhne nový občan jiného ražení. Na občanský zákoník, profesionály důvěrně přezdívaný "občan", však zjevně žádný dojemný uvítací obřad nečeká. Naopak, z mnoha stran jeho příchod provází kyselé úsměvy příznačné pro očekávání nechtěného dítěte: na abort je už pozdě, no tak se tedy radujme. Zaslouží si takové uvítání?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se