Miliardáři Karlu Komárkovi, majiteli největšího českého těžaře plynu a ropy firmy MND, se podařilo zajistit budoucnost svého nového zásobníku v Dambořicích na 15 let dopředu. S ruským státním koncernem Gazprom se dohodl na pronájmu 90 procent jeho kapacity. Měl by za to utržit až 15 miliard korun. Z ložiska, které se v zásobník teprve promění, si navíc může Komárkova firma ještě letos vytěžit zbývající plyn za další 3,2 miliardy korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



