Miliardáři Karlu Komárkovi, majiteli největšího českého těžaře plynu a ropy firmy MND, se podařilo zajistit budoucnost svého nového zásobníku v Dambořicích na 15 let dopředu. S ruským státním koncernem Gazprom se dohodl na pronájmu 90 procent jeho kapacity. Měl by za to utržit až 15 miliard korun. Z ložiska, které se v zásobník teprve promění, si navíc může Komárkova firma ještě letos vytěžit zbývající plyn za další 3,2 miliardy korun.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se