Ekonom Paul Krugman vyčítá bitcoinu, že nemá věcný základ hodnoty - a tedy ani budoucnost. Proč? Když se trhy bůhvíproč rozhodnou, že nechtějí zlato, pořád se z něj budou dělat zuby a družice. Když trhy odmítnou dolar, pořád tu bude americká vláda, která v něm vybírá daně. Vždy bude poptávka po zlatu a dolaru. Jejich cena může růst i klesat, ale nespadne na nulu. Kdo totéž zaručí u bitcoinu? Nikdo. Klesne-li důvěra v bitcoin, je konec. Kdo v něm držel úspory, přišel o ně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se