Pomalu nastává čas, kdy se ukazuje, že plnit novoroční předsevzetí se nám opět až tak úplně nedaří. A také začínáme zjišťovat, jak reálné bude plnění našich osobních, pracovních a firemních cílů v tomto roce. A občas se sami sebe ptáme, proč jsme si vlastně takové cíle nebo předsevzetí dávali. A v naprosté většině případů nás řetězec odpovědí dovede k jednomu a témuž výsledku: Děláme to proto, abychom byli šťastní. Ekonomická teorie nám říká, že "homo economicus" dělá vše pro to, aby maximalizoval svůj ekonomický profit a užitek. Ale dělá to ve výsledku také pro to, aby byl sám šťastný.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se