Nejvyšší kontrolní úřad vydal zdrcující zprávu o hospodaření ministerstva životního prostředí v letech 2010-12, kdy jej řídili ministři za ODS. Uvést rozvrácený státní úřad zpět do funkčního stavu bude trvat roky. Promrhané peníze nikdo nevrátí. Viníci by měli zaplatit přinejmenším svou politickou pověstí.

Všechno to začalo hned po volbách výměnou celého vedení úřadu - místo nestranických odborníků nastoupili nováčci v oboru, ovšem s legitimací ODS v kapse - tedy až na jednoho náměstka v barvách koaličního partnera (TOP 09). Členové ODS řídili a do dnešního dne řídí také Českou inspekci životního prostředí či Národní park Šumava. Fatální proměnu celého ministerstva dokumentuje NKÚ velmi dobře - během tří let skončil pracovní poměr 427 zaměstnancům, 318 nových však zase bylo přijato.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se