Tuzemská ekonomika by měla být na seznamu "vyspělých trhů", avšak labilita české politiky nás spolehlivě drží v kategorii méně důvěryhodných "nových trhů". Zahraničním investorům se nelze divit, že u nás investují s většími obavami než v Rakousku či Portugalsku, když není jasné, kdo a zda vůbec někdo u nás vládne.

Během 400 týdnů od voleb v roce 2006 jsme strávili 122 týdnů (31 %) bez legitimní vlády, která by disponovala alespoň teoretickou většinou v parlamentu. Připočteme-li k tomu týdny koaličních krizí, kdy veškerá energie padne na udržení vlády, nikoli její činnost, tak promarněný čas poskočí ze třetiny asi někam k polovině.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se