Staré české přísloví říká, že nelze sedět na dvou židlích. Čeští a moravští politici s tím ale mnohdy problém nemají. Někteří politici zvládají tolik funkcí, že občan na to vyjeveně zírá - řečeno studentským slovníkem: jako Tomáš Halík v sexshopu.

ČSSD se popsaný stav aktuálně snaží řešit. Měl by si například Michal Hašek nechat mandát poslance i funkci hejtmana? Premiér Bohuslav Sobotka by chtěl, aby lidé, kteří zastávají více veřejných funkcí, pobírali pouze jeden plat. Rozumné, nicméně rád bych v této souvislosti upozornil na jiný zásadní problém dotýkající se krajské politiky, o kterém se mlčí. Nota bene o krajské politice se v médiích vůbec málo píše.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se