Jestliže si spisovatel zvolí za podtitul svého díla "romaneto", znamená to, že můžeme očekávat jistou porci záhad a tajemna, ale také že nemáme co do činění s plnokrevným románem. Pro novou knihu Jiřího Kratochvila platí obojí. Tento autor ve svém díle velmi často sahá do nereálna a fantaskna, ale nikdy nebyly hlavním motorem knihy. Až Alfa Centauri je skutečně fantastickým románem, jak se patří. Dokonce máme pocit, že kvůli onomu kroku do fantastické literatury funguje podtitul jako vztyčená zástava varující čtenáře, aby nečekal typického Kratochvila. Ale přitom zrovna tento autor od sebe utéct nedokáže. Témata se v jeho prózách vracejí a opakují neúnavně, kupříkladu dítě bez otce, které je i jedním z protagonistů této novinky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.