Nedávné výročí smrti Karla Kryla mi připomnělo jedno odpoledne v třiadevadesátém. Můj dávný přítel, hudebník a insitní umělec Miloš "Majka" Čech z Týna nad Vltavou, mi tehdy nabídl, abych ho doprovázel na společný koncert s Karlem Krylem. Bylo to jejich první setkání po čtvrt století. Mně bylo tenkrát právě těch pětadvacet let, vzhlížel jsem k legendě s obdivem, Majka mě Krylovi představil jako začínajícího mladého básníka a já se toho večera ujal tomu odpovídajícího úkolu - nosit hudebníkům zavazadla.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se