Na předměstí Washingtonu, kde jsem za svých dosavadních pobytů v USA bydlel nejdéle, připadala jedna kočka tak na pět volně pobíhajících králíčků a zhruba na patnáct veverek. A speciálně veverky, co na půdě šmejdí, škrábou, ťapkaj, hryžou, dělají hnízda, zásobičky a pak i hromádky, podle mého amatérského pozorování těžce početně převyšují domácí kočky i v mnoha jiných koutech Ameriky.

Když před rokem v USA vyšla studie, kterou pak hojně citovala i světová média a která tvrdila, že domácí kočky, jež jejich majitelé nechají volně chodit po okolí, představují jedno z nejvážnějších ohrožení pro americkou přírodu, vypadalo ze všeho nejvíce jako zpráva určená na jedno rychlé, trochu senzační mediální použití. Jako svého druhu nějaká lékařská analýza, která nás informuje, že cholesterol je smrtelně špatný, aby za měsíc vyšla jiná, že je překvapivě spíše neškodný.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.