Ve stráni nad Labskou soutěskou severně od Herlíkovic byla tma a ticho. Elektřina sem nikdy nevedla a v chalupě se svítilo petrolejkou. Jezdili jsme sem s dětmi, protože tu byl klid, a taky proto, že to jinam nešlo. Navíc tu nehrozilo, že by někdo poslouchal. Byla to stará lesnická samota. Dole v krámě u mostu se u paní Zvěřinové kupovaly tužkové baterky do tranzistoráku. Z něj jsme se ten květnový večer roku 1975 dozvěděli, že prezidentem byl po nemocném Ludvíku Svobodovi zvolen Gustáv Husák. A šlo to do kytek.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se