V souvislosti s nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu mne napadá: vznikne někdy v unii - minimálně pro účely těchto voleb - systém panevropských politických stran? Politická stabilita americké federace je odvozena mimo jiné od toho, že ve všech jejích státech existuje Republikánská a Demokratická strana. Kdyby v USA existovaly stovky politických stran jako v Evropské unii, byly by USA patrně podobně zmateným spolkem jako EU. Jistá naděje autenticky a relativně spontánního zárodečného procesu celoevropské partajní integrace tady je nebo se rodí. Je to fenomén tzv. Spitzenkandidaten. Voliči mají vědět, kdo je kandidátem na předsedu Evropské komise. Jaký je váš názor na věc?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se