V souvislosti s nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu mne napadá: vznikne někdy v unii - minimálně pro účely těchto voleb - systém panevropských politických stran? Politická stabilita americké federace je odvozena mimo jiné od toho, že ve všech jejích státech existuje Republikánská a Demokratická strana. Kdyby v USA existovaly stovky politických stran jako v Evropské unii, byly by USA patrně podobně zmateným spolkem jako EU. Jistá naděje autenticky a relativně spontánního zárodečného procesu celoevropské partajní integrace tady je nebo se rodí. Je to fenomén tzv. Spitzenkandidaten. Voliči mají vědět, kdo je kandidátem na předsedu Evropské komise. Jaký je váš názor na věc?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






