Strojírenský klastr vznikl před více než 10 lety. Především proto, aby o sobě firmy věděly, dělaly společně byznys. A také aby si postupně díky podpoře nejrůznějších vzdělávacích projektů vychovávaly budoucí zaměstnance technického zaměření. Konečně, na webových stránkách klastru se mohou studenti hlásit na praxi či stáž u jeho členů.

Moravskoslezský klastr vznikl v roce 2003 a na "národní" se po vstupu strojírenských firem z jiných regionů přejmenoval o pět let později. "Původně jsme ho zakládali jako regionální sdružení, ale pak se ukázalo, že máme sílu propojit strojaře napříč republikou, že o sobě navzájem víme, co kdo umí, že můžeme spojit síly a najít společný byznys," vzpomíná prezident Národního strojírenského klastru, šéf skupiny Vítkovice Jan Světlík.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se