Letošní ročník nejprestižnějšího reklamního festivalu světa - Cannes Lions - je pro českou reklamu mimořádně úspěšný. Po patnácti letech se na něm dočkala zlata. Získala ho pražská agentura Young & Rubicam za sérii inzerátů pro výrobce motocyklů Harley Davidson.

"Abych byl upřímný, tak jako agentura jsme toho vlastně moc neudělali. Našli a převyprávěli jsme krásný příběh z české historie," vysvětluje klíč k úspěchu kreativní ředitel Jaime Mandelbaum. Kampaň využila příběh o konfiskaci motorek německými vojsky během druhé světové války - čeští harlejáři proto rozmontovávali své stroje, jednotlivé součástky schovali a po válce je zase složili zpět.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se