Bob a Bobek se při svých devadesáti osmi večerníčkových výpravách podívali ledaskam - do Mexika, na Mount Everest, do Benátek i do vesmíru. Hrdiny hokejových utkání se ale stanou poprvé příští rok na jaře, organizátoři je totiž vybrali za maskoty mistrovství světa, jež proběhne v Praze a Ostravě.

Proč zrovna bílí králíci? Jedním z hlavních kritérií bylo, aby maskoti byli příjemní a milí. "Svět kolem nás totiž příjemný a milý není," podotkl šéf Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. A zdůraznil, že poprvé v historii budou maskoti šampionátu dva. "Získali jsme tím nové možnosti například při simulaci faulů v televizních spotech," dodal padesátiletý exprezident plzeňského extraligového klubu.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se