Bob a Bobek se při svých devadesáti osmi večerníčkových výpravách podívali ledaskam - do Mexika, na Mount Everest, do Benátek i do vesmíru. Hrdiny hokejových utkání se ale stanou poprvé příští rok na jaře, organizátoři je totiž vybrali za maskoty mistrovství světa, jež proběhne v Praze a Ostravě.
Proč zrovna bílí králíci? Jedním z hlavních kritérií bylo, aby maskoti byli příjemní a milí. "Svět kolem nás totiž příjemný a milý není," podotkl šéf Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. A zdůraznil, že poprvé v historii budou maskoti šampionátu dva. "Získali jsme tím nové možnosti například při simulaci faulů v televizních spotech," dodal padesátiletý exprezident plzeňského extraligového klubu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




