Když studoval na vojenském gymnáziu, nezdálo se, že by byl obdařen nějakým uměleckým talentem. Pak ale jednoho dne namaloval na zeď školy tygra a vše se změnilo. Ten obraz zasáhl žáky, učitele, celé okolí i jeho samotného. A tak se rozhodl. Ze školy odešel a začal studovat výtvarné umění, nejprve v Rabatu, posléze v Toulouse a v Paříži. Dnes patří Mehdi Qotbi k nejvýraznějším marockým umělcům, maluje, předsedá Národní nadaci muzeí...
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



