Když studoval na vojenském gymnáziu, nezdálo se, že by byl obdařen nějakým uměleckým talentem. Pak ale jednoho dne namaloval na zeď školy tygra a vše se změnilo. Ten obraz zasáhl žáky, učitele, celé okolí i jeho samotného. A tak se rozhodl. Ze školy odešel a začal studovat výtvarné umění, nejprve v Rabatu, posléze v Toulouse a v Paříži. Dnes patří Mehdi Qotbi k nejvýraznějším marockým umělcům, maluje, předsedá Národní nadaci muzeí...

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se