Tuzemští zákazníci jsou kritizováni, že málo platí bezhotovostně, že stále upřednostňují klasické peníze, bankovky a mince. Bankéři a politici české občany v mediích nabádají, aby se polepšili a používali platební karty. Jenže proč by měl obyčejný konzument dávat přednost bezhotovostní platbě, když to v praxi přináší extra výdaje, případně jsou kvůli tomu zboží a služby dražší? A nejde jen o už "tradiční" bankovní poplatky, kde se situace už sice mírně lepší, ale fyzické osoby jsou na nich stále bity. Je zde navíc řada dalších triků, jak lidem platební karty znechutit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



