Tuzemští zákazníci jsou kritizováni, že málo platí bezhotovostně, že stále upřednostňují klasické peníze, bankovky a mince. Bankéři a politici české občany v mediích nabádají, aby se polepšili a používali platební karty. Jenže proč by měl obyčejný konzument dávat přednost bezhotovostní platbě, když to v praxi přináší extra výdaje, případně jsou kvůli tomu zboží a služby dražší? A nejde jen o už "tradiční" bankovní poplatky, kde se situace už sice mírně lepší, ale fyzické osoby jsou na nich stále bity. Je zde navíc řada dalších triků, jak lidem platební karty znechutit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se