Kniha Petrkovu s láskou, věnovaná básníkovi a grafikovi Bohuslavu Reynkovi a jeho synům Danielovi a Jiřímu, vrací intimní reynkovské téma do přirozených souřadnic. Po až extaticky přepjaté billboardové a PR kampani provázející nedávnou grafikovu pražskou výstavu, z níž byla třeba zpěvačka Lucie Bílá podle tiskové zprávy "naprosto unešená" a blahořečila jejímu iniciátorovi, byznysmenovi Richardu Fuxovi, že chce – považme! – "veřejnosti přibližovat i méně známé autory", je taková publikace znovuvysvěcením kostela opuštěného duchem.

Příznačné je především to, jak je ona kniha rozdílná ve srovnání s moderní propagační technikou, která je schopna cokoliv dobře prodat (a především Reynkovo dílo více zhodnotit na trhu), a popovou dikcí tiskových zpráv. Sborník Petrkovu s láskou přináší reprodukce skoro výhradně rukou psaných textů necelé padesátky autorů, které k Reynkům a jejich petrkovskému statku a zámečku s "čechovovsky laděným sadem", jak do knihy napsal básník Zdeněk Řezníček, vázal často silný osobní vztah.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.