Svaz průmyslu a dopravy České republiky vyhlásil včera na svém Sněmu rok 2015 Rokem průmyslu a technického vzdělávání. Letošního Sněmu - vrcholné diskusní platformy byznysu a vlády, který každoročně otevírá Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, se zúčastnilo téměř 500 zástupců průmyslových firem, výzkumných organizací a vysokých škol, kteří podpořili záměr důrazněji během celého roku poukázat na jeden z klíčových problémů konkurenceschopnostni České republiky. Tou je disproporce mezi více jak půl milionem nezaměstnaných a dlouhodobě neuspokojenou poptávkou firem po mnoha desítkách tisíců technicky vzdělaných pracovníků, které český vzdělávací systém zaměstnavatelům nenabízí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



