Svaz průmyslu a dopravy České republiky vyhlásil včera na svém Sněmu rok 2015 Rokem průmyslu a technického vzdělávání. Letošního Sněmu - vrcholné diskusní platformy byznysu a vlády, který každoročně otevírá Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, se zúčastnilo téměř 500 zástupců průmyslových firem, výzkumných organizací a vysokých škol, kteří podpořili záměr důrazněji během celého roku poukázat na jeden z klíčových problémů konkurenceschopnostni České republiky. Tou je disproporce mezi více jak půl milionem nezaměstnaných a dlouhodobě neuspokojenou poptávkou firem po mnoha desítkách tisíců technicky vzdělaných pracovníků, které český vzdělávací systém zaměstnavatelům nenabízí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se