Pro některé sociální demokraty bylo sobotní sčítání volebních výsledků do Senátu obzvlášť napínavé. Patřil mezi ně například předseda horní komory Milan Štěch, jehož neúspěch by vzhledem k funkci měl hořkou symboliku, nebo ministr Jiří Dienstbier, u něhož hlasy určují i to, zda zůstane ve vládním týmu. Oba si aspoň prozatím mohli oddechnout, protože do druhého kola postoupili se suverénním třicetiprocentním ziskem. A spolu s nimi se ulevilo i celé ČSSD. Premiér Bohuslav Sobotka jako uspokojivý cíl vyhlásil obhájení devíti křesel – což se při osmnácti postupujících kandidátech dá zvládnout.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se