Sto let od vydání první platební karty na světě je hotovost v nejvyspělejších zemích na ústupu. Švédsko a Izrael vážně uvažují o jejím zrušení, protože bezhotovostní platby v obchodech raketově rostou a platby mincemi a bankovkami klesají. Čtvrtstoletí platebních karet v České republice je také dobrou příležitostí nejen k připomenutí historie a významu jednoho z největších fenoménů 20. století, ale rovněž k zamyšlení, jakou budoucnost a jaké formy přinese bezhotovostní placení.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se