Vyjednávání na bruselském summitu k energeticko-klimatickému balíčku se zvrhlo v boj o kompenzace. Členské země Evropské unie se shodly, že do roku 2030 sníží emise oxidu uhličitého o 40 procent oproti roku 1990. Splnit tento cíl bude ale hlavně pro nové členské státy, které mají na svém území těžký průmysl, daleko nákladnější než pro ostatní země.

Státy střední a východní Evropy, včetně Česka, si proto snažily vyjednat co největší náhrady, které jim pomohou potřebné investice do průmyslu financovat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se