Toto je osobní vzpomínka na jaro 2006. Jsem pardubický rodák a ve slavném krematoriu od Pavla Janáka jsem se rozloučil už s mnoha přáteli a členy rodiny. V březnu 2006 jsem šel do krematoria do kina. Při festivalu Febiofest se tu promítal film Spalovač mrtvol. Pochopitelně, vždyť se tu natáčel. A tak jsem si poprvé vzal oblečení jiné než tmavé a šel jsem.

Kinosál je to prostorný, s dobrou akustikou a přiměřeným zázemím. Jen kdyby se dole, v místech pod promítacím plátnem, nepálili nebožtíci. Jenže právě kvůli pecím tohle kino vzniklo. Na jeden den. Aby tady, v pardubickém krematoriu, bylo možné představit film Juraje Herze Spalovač mrtvol. V roce 1968 se právě zde snímek natáčel.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se