Ten je z převážné většiny dlouhodobě tvořen právě automobily s pohonem na stlačený zemní plyn, tzv. CNG. Vozidla jsou dvoupalivová a kromě stlačeného zemního plynu mohou být v případě potřeby poháněna tradičními palivy.
"Kromě ekologického hlediska, kdy vozy poháněné stlačeným zemním plynem jsou šetrné k životnímu prostředí, je pro nás zásadní i hledisko ekonomické. Při jízdě na zemní plyn jsou totiž oproti tradičním pohonným hmotám náklady zhruba poloviční," uvedl Pavel Janeček, předseda představenstva Pražské plynárenské.
Pražská plynárenská patří k průkopníkům zavádění zemního plynu do tuzemské dopravy. Kromě toho, že buduje plnicí stanice, provozuje také autopůjčovnu CNG vozidel, kde si jejich přednosti může široká veřejnost prakticky vyzkoušet. Právě v ní budou brzy k dispozici i nové Octavie G-TEC.
Pro své zákazníky navíc Pražská plynárenská ve spolupráci s dealery zajišťuje na nákup vozidel poháněných stlačeným zemním plynem až 35% slevy.

Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist