Za prvních devět měsíců letošního roku prodal TEDOM ve Velké Británii již 48 kogeneračních jednotek. To je o 100 % více než za celý loňský rok. V tržbách přes tři miliony EUR je to dokonce o 150 % více. Důvodem je především zvýšený prodej větších kogeneračních jednotek řady Cento o elektrickém výkonu 100-200 kW oproti menším jednotkám Micro s výkonem 30 kW, které převažovaly v loňském roce.

"To je pro nás důležité také proto, že jednotky Cento jsou osazovány převážně našimi vlastními motory," sdělil Jiří Dobrovolný, regionální obchodní ředitel společnosti TEDOM.

Úspěch zaznamenal také nově představený typ z řady Micro o výkonu 50 kW. Kogenerační jednotky Micro vynikají především vysokou účinností přes 90% a velmi nízkým hlukem.

"Mezi naše zákazníky patří např. řetězec supermarketů ASDA s více než 500 provozovnami po celé Británii, který patří americké síti Walmart. Úspěšně si vedou i naše bioplynové kogenerační jednotky, které dodáváme místní firmě zabývající se budováním bioplynových stanic," doplnil Jiří Dobrovolný.