Být, či nebýt. Nebo si jen čile zapitvat

Benjamin Black
Odplata (Přeložila Martina Knápková)
Moba 2014, 264 stran

Pro vážnou prózu v žánrovém převleku asi není nic příhodnějšího než mikrosvět zbohatlické jachty, jejíž lodivod si zčistajasna vystřelí mozek z hlavy. Jeho host aby se pak horko těžko dostával k pobřeží. Kdo tím komu oplácel, toť otázka hodná existenciálního bludiště v Hamletově hlavě. Také v pátém svazku série "irských detektivek", v nichž laureát Ceny Franze Kafky John Banville používá noirový pseudonym Benjamin Black, projeví jeho truchlivý pátrač Quirke znovu až nepřístojnou zvědavost. Patolog z dublinské prosektury, který má radši mrtvé a z prvků dosud živých vyhledává fatální dámičky a špiritus, si čile zapitvá, neboť Irsko padesátých let, ovládané klany a ještě mocnějším pokrytectvím, mu nabídne tři nové oběti v rubáši. Joyce měl už před sto lety pravdu: tahle země je vážně hrozně dušičková.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.