Představte si, že přijdete na konci ledna domů k někomu, kdo větrá jako o život, a jeho byt přesto připomíná saunu. Začnete se asi zajímat, proč tolik topí. Odpověď, že netopí, vás zarazí. Zeptáte se, proč je tu tedy tak strašné teplo? Dozvíte se, že teplo je tu proto, že jeden z obyvatel bytu těží bitcoiny. To byste si rádi nechali trochu objasnit.
Jenže nad šálkem kávy to nebude, protože rychlovarná konvice okamžitě vyhodí jistič. "To tady máme teď pořád, nedá se vyluxovat, neuvaříš si kafe," pokrčí odevzdaně rameny Honza, jeden ze dvou dalších nájemníků. Proč? Protože jeden z obyvatel bytu těží bitcoiny.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



