Vzít do dlaně dálku zase jednou zkus...

Kolektiv autorů
V cizích zemích, dalekých krajích (uspořádala a komentuje Lucie Kořínková)
Knižní klub 2014, 256 stran

Jedenácti povídkami českých klasiků, jejichž toulavé boty poměřuje editorka v průběžných glosách, se otevírá nová knižnice věky prověřené četby. Od romanticky rozervaného Tyla až po Karla Čapka, který byl už v mladické symbolistní fázi odhodlaným noetikem, tento kapesní svazek shrnuje, co vše připadá vzdálené, exotické a cizí zemičce o ploše sotva 80 000 km2. Protivný Němec na vedlejším sedadle, ostrý kozák z časů, kdy jsme horovali pro panslavismus, Černohorka div ne vystoupivší z obrazu Jaroslava Čermáka. A taky musulmani, patagonští honáci i křehotinky z Dálného východu, jež matou tělem pod vlivem blábolivých žaponerií. Jak vidno, coby peciválové v závětří umíme být ze všeho nejlíp účastníky pomyslného zájezdu: řehtáme se jako Svatopluk Čech s Jaroslavem Haškem, a přitom ani nemusíme vytáhnout paty z domu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.