Byly doby, kdy to vypadalo, že by se internet mohl stát prostorem pro kulturně vedenou a otevřenou debatu. Teď je tomu ale spíše tak, že needitovaná fóra pod články se stávají tržištěm vzájemných urážek. Ať se vám to líbí, nebo ne, podstatné je jedno: řada experimentů prokázala, že vnímání článku, jeho autora nebo tématu může být výrazně zkresleno byť i anonymním komentářem, zvláště když je nevybíravý.

Některá vydavatelství na to zareagovala tak, že začala diskuse pod články cenzurovat a některé urážlivé komentáře odstraňovat. Ani to ale nezabrání tomu, aby se vlny takových komentářů čas od času nepřelily do jiných částí internetu a neinfikovaly Facebook nebo nezahltily Twitter. Pokud by všechny takovéto komentáře byly spontánní, tak by se jednoduše jednalo jen o zajímavý psychologický fenomén. Ale tak tomu není.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.