Zlatým hřebem dražby, kterou pořádá v sobotu v Brně Aukční dům Zezula, bude deskový obraz Vraždění neviňátek z doby po roce 1505. Je dílem Mistra litoměřického oltáře, jednoho z největších umělců přelomu pozdní gotiky a rané renesance na pražském dvoře krále Vladislava II. Jagellonského. Obrazy podobného stáří a významu se v českých aukcích objevují jen zcela výjimečně. Dražba začne na ceně 820 tisíc korun.

Mistr litoměřického oltáře je také autorem svatováclavského cyklu nástěnných maleb v katedrále svatého Víta na Pražském hradě, vnějších křídel oltáře v kapli na Křivoklátě, obrazů s výjevy z legendy o svaté Kateřině a dalších. Vraždění neviňátek, pro které se bude v sobotu hledat kupec, bylo součástí takzvaného Strahovského oltáře. Ten, neúplně dochovaný, je dnes v majetku kláštera premonstrátů v Praze na Strahově.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.