Máte jednu novou zprávu z nebeského úložiště

Petr Sís
Pilot a Malý princ – Život Antoina de Saint-Exupéryho (přeložil Richard Podaný, ilustroval autor)
Labyrint / Raketa 2014, 48 stran

Když průkopník francouzské letecké pošty pozoroval milovanou "zemi lidí" z kokpitu, v němž býval tak často odkázán pouze na nespolehlivou techniku, rozeznal i z té výšky pouta držící svět pohromadě. Posledního července 1944 sice Saint-Exupéry navždy zmizel na nebesích, ale poslední zprávu nám doručil jeho zlatovlasý Malý princ: Člověk člověku má být ochočenou liškou, převzácnou růží, citadelou. Čechoameričan Petr Sís, držitel Andersenovy medaile za rok 2012, vypráví o svém hrdinovi z dětství, o jeho noblese i odvaze uskutečnit sny a povznést se ve prospěch bližních. Nač by životopisci spotřebovali tři sta stran, vypoví tato autorská kniha ve třech arších, nabízejících třeba jen působivé obrazové metafory či stručný životaběh po obvodu okrouhlých okýnek, kterých je tu naseto jako ve stařičkém airbusu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.