Občas mě napadá: jak chce Česko, a vlastně celá Evropa, do budoucna rozvíjet svou konkurenceschopnost? Taková Čína to má vyřešené - díky občasnému nerespektování autorských a zaměstnaneckých práv a mase zaměstnanců dokáže zahltit svět levným zbožím, což vede k sice pomalému, ale přece jen ekonomickému růstu. Spojené státy zase lákají špičkové vědce a techniky a jsou celosvětovým centrem vědy a vývoje. Podobným směrem jdou i další země, které si uvědomují dlouhodobý přínos inovací.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



