Občas mě napadá: jak chce Česko, a vlastně celá Evropa, do budoucna rozvíjet svou konkurenceschopnost? Taková Čína to má vyřešené - díky občasnému nerespektování autorských a zaměstnaneckých práv a mase zaměstnanců dokáže zahltit svět levným zbožím, což vede k sice pomalému, ale přece jen ekonomickému růstu. Spojené státy zase lákají špičkové vědce a techniky a jsou celosvětovým centrem vědy a vývoje. Podobným směrem jdou i další země, které si uvědomují dlouhodobý přínos inovací.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se