Pokud tuto zimu udeří tuhé mrazy, bezdomovci v hlavním městě Praze by mohli přespávat v některých vestibulech metra. Nové vedení pražského magistrátu to plánuje jako nouzovou pojistku pro případ, že by pro lidi bez domova nestačily ubytovací kapacity.
"Kdyby skutečně nastala krize, jsem připravena urychleně jednat s pražským dopravním podnikem o využití vestibulů metra," řekla nová radní pro sociální oblast Irena Ropková (ČSSD).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












