Ten pitomej poslanec má základ 55 tisíc korun, a kdybychom dělali zadarmo, stejně nás lidi nebudou mít rádi! Tak se rozčiloval v prosinci za parlamentním pultíkem bodrý poslanec Vítězslav Jandák z ČSSD.

Aby politici napříště zabránili nedůstojné a ponižující debatě o vlastních platech, zkoumají teď, jak příjmy členů parlamentu určují v jiných zemích. Ministr financí Andrej Babiš nejvíc prosazuje takzvaný skandinávský model. Ve Finsku a Švédsku určují příjmy politiků jakési "platové komise".

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se