Ten pitomej poslanec má základ 55 tisíc korun, a kdybychom dělali zadarmo, stejně nás lidi nebudou mít rádi! Tak se rozčiloval v prosinci za parlamentním pultíkem bodrý poslanec Vítězslav Jandák z ČSSD.
Aby politici napříště zabránili nedůstojné a ponižující debatě o vlastních platech, zkoumají teď, jak příjmy členů parlamentu určují v jiných zemích. Ministr financí Andrej Babiš nejvíc prosazuje takzvaný skandinávský model. Ve Finsku a Švédsku určují příjmy politiků jakési "platové komise".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












