Každá změna v dobrovolném důchodovém připojištění, v takzvaném třetím pilíři, se snaží lidem vysvětlit, že nejde o spoření a že by mělo jít o produkt, který skutečně bude pomáhat po celou dobu jejich stáří. Takže by měl vydělávat víc než inflace a na konci by jej lidé měli užívat deset a více let a nevybírat si peníze najednou. Tato myšlenka zákonodárců je bezpochyby dobrá, nicméně veřejnost setrvává v pojetí výhodného spoření se státní pomocí a velkou jistotou. Asi proto, že má s různými "zlepšováky" státu dost negativních zkušeností.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se