Každá změna v dobrovolném důchodovém připojištění, v takzvaném třetím pilíři, se snaží lidem vysvětlit, že nejde o spoření a že by mělo jít o produkt, který skutečně bude pomáhat po celou dobu jejich stáří. Takže by měl vydělávat víc než inflace a na konci by jej lidé měli užívat deset a více let a nevybírat si peníze najednou. Tato myšlenka zákonodárců je bezpochyby dobrá, nicméně veřejnost setrvává v pojetí výhodného spoření se státní pomocí a velkou jistotou. Asi proto, že má s různými "zlepšováky" státu dost negativních zkušeností.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









