Brněnská Masarykova univerzita prokázala, že kdo chce studovat sociologii na té nejlepší možné úrovni, měl by jít studovat právě do moravské metropole. Fakulta sociálních studií na Masarykově univerzitě (FSS MU) mimo jiné výrazně předehnala proslulou Filozofickou fakultu pražské Univerzity Karlovy, která žebříček v oboru sociologie vedla v minulých letech a která nyní klesla až na třetí místo

Brněnská sociologie si polepšila hned v několika směrech: více jejích studentů studuje v cizích jazycích a přibylo jí doktorandů, tedy mladých vědců, kteří by měli šířit jméno školy ve vědeckých kruzích v následujících letech. Brno se zlepšilo i v zájmu o školu. Zvýšil se počet studentů, kteří poté, co udělali zkoušky, skutečně do školy nastoupili.

Toto kritérium především ukazuje, že studenti nebrali brněnskou Fakultu sociálních studií MU jen jako "záložní plán", kdyby se nedostali jinam, ale byla to pro ně škola první volby. Především ale sociologie Masarykovy univerzity bodovala ve vědě, kde patřila mezi českými sociologickými školami vždy mezi lídry.

Pokud jde o celkový zájem studentů, vede ovšem pražská Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. V loňském roce přijala jenom necelých 30 procent uchazečů o studium sociologie.

null

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.