Udílely se hudební ceny Grammy. Přestože se píše rok 2015, hlavními účinkujícími byli Madonna, Tom Jones a AC/DC. Podle pořadatelů ceremoniál spočíval v nečekaných duetech. Měl ale tak důkladnou reklamu, že všechny dvojice byly známy několik týdnů dopředu. Cenu pro album roku získal Beck. Z rukou mu ho málem vyrval na nic nenominovaný Kanye West, podle něhož si ocenění zasloužila Beyoncé.

Předávání trvalo tři a půl hodiny. Ve věku sociálních sítí mělo společenský dopad opět hlavně tím, co během něj kdo prohlásil a udělal. West to nejzajímavější řekl po skončení. "Už se s Grammy nebudeme párat. Jestliže stojí o opravdové umění, musí si s námi přestat zahrávat," prohlásil. Množné číslo nepoužil pouze kvůli Beyoncé. Ve svých 37 letech zpěvák obdržel 21 cen Grammy, ale už od loňska na každém kroku zdůrazňuje, že je mu to málo.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se