Cynicky viděno, Tomio Okamura udělal chybu. Ne ale tím, že neotevřel své hnutí dalším členům. Naopak. Nabral do své one-man show příliš mnoho straníků. Ideální počet členů hnutí, který by znemožňoval palácový převrat, je jeden. Tím jedním měl být samozřejmě sám Okamura. Vedle toho měl okopírovat to nejhorší z časů Víta Bárty a zavázat si své poslance pokutou sedm milionů za případné opuštění Úsvitu.

Nic z toho neudělal a teď to má. Okamura se stává mrtvým mužem, který bude osamoceně posedávat v rohu sněmovny, verbovat proti islámu a čekat na další prezidentské volby. Okamurovi ale patří i trocha vděku. Nikdo ještě tak přesvědčivě veřejnosti nedokázal, že je potřeba šéfovat straně, která má alespoň pár stovek členů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se