Skoro tisíc týmů hraje v soutěžích družstev v České republice. Od extraligy až po třetí třídy krajského přeboru je to celkem sedm úrovní, v nichž se šachisté pravidelně setkávají se svými soupeři i spoluhráči.
Vždy se bojuje na osmi šachovnicích a cílem je výhra týmu. Individuální výsledek je upozaděn, občas je třeba hodně riskovat a hrát na výhru i velmi podezřelou pozici a jindy zase svým spoluhráčům nejvíce pomůžete, když nabídnete soupeři remízu v jasně lepší pozici, protože přesně ten půlbod z vaší partie stačí mužstvu k vítězství v zápase.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



