Skoro tisíc týmů hraje v soutěžích družstev v České republice. Od extraligy až po třetí třídy krajského přeboru je to celkem sedm úrovní, v nichž se šachisté pravidelně setkávají se svými soupeři i spoluhráči.

Vždy se bojuje na osmi šachovnicích a cílem je výhra týmu. Individuální výsledek je upozaděn, občas je třeba hodně riskovat a hrát na výhru i velmi podezřelou pozici a jindy zase svým spoluhráčům nejvíce pomůžete, když nabídnete soupeři remízu v jasně lepší pozici, protože přesně ten půlbod z vaší partie stačí mužstvu k vítězství v zápase.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se