Evropská centrální banka poprvé odhalila zákulisí svých jednání. Zveřejnila zkrácený záznam lednové schůzky guvernérů centrálních bank zemí eurozóny, na které se rozhodlo o kontroverzním kvantitativním uvolňování. Tedy o napumpování více než jednoho bilionu eur do evropské ekonomiky.

Ze záznamu schůzky se tak mohou zájemci dozvědět, že Rada guvernérů původně uvažovala o nakupování dluhopisů v objemu 50 miliard eur měsíčně, ale nakonec se dohodla na 60 miliardách. Vyšší suma má podle záznamu "urychlit dopad" kvantitativního uvolňování.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se