Filipíny jsou snad jediná země na světě, kde lidé nosí trička s nápisem "I love the USA" a neberou to jako recesi či ironii. A mimořádně oblíbené zde nejsou jen Spojené státy, ale i šachy. Jsou tu druhým nejpopulárnějším sportem, hned po boxu.

Nepřekvapilo proto, když se nejlepší filipínský velmistr Wesley So, který reprezentoval Filipíny na šachové olympiádě dospělých již ve dvanácti letech, loni přestěhoval do Ameriky. Překvapivý byl jen důvod - adoptovala jej rodina bývalého pilota z Minnesoty. Wesley So pocházel (jako mnoho filipínských dětí, nejen šachistů) z chudých poměrů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se